Beledioğlu Kimdir

SÜLEYMAN BELEDİOĞLU

Ankara Üniversitesi DTCF ve Eğitim Bilimleri Fakültesi’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra ABD ve İngiltere’de yapılan Beyin Temelli Öğrenme, Stres ve Dikkat Yönetimi konularında uzun yıllar araştırma ve çalışmalar yaptı.

Bu çalışmalardan elde ettiği verileri daha sonra ülke genelinde yaptığı saha çalışmaları, gözlem ve anket sonuçları ile Türkiye’deki eğitim ve sınav sistemine, öğrenci, veli ve öğretmen psikolojisine uyarladı.

Uzun yıllar alan bu titiz çalışmalarının sonucunda, bu konularda kendi özgün saptamalarından oluşan çok sayıda makale ve kitap yazdı. 

Diğer yandan, yurt dışında yapılan bu çalışmaları incelerken, Türkiye’de de öğrenci, veli ve öğretmenlere yönelik saha çalışmaları yaparak; gözlem, inceleme, anket ve araştırmalarına devam etti.

Yurt dışı ve Türkiye’ye yönelik olarak yürüttüğü bu çalışmaların sonucunda, özellikle sınav stresi ve beyin öğrenmesi üzerine yaptığı bilimsel saptamalarla bu konularda yeni bir bakış açısı ortaya koydu.

Çok sayıda saha verisine ve birbirinden farklı alanlarda yapılan bilimsel çalışmalara dayanan, metaforik bir araştırma yaparak “SINAV ANI SINAV STRESİNİ” reddetti ve bu çalışması çok büyük ilgi gördü. Bu konuda yüzlerce seminer ve eğitimler verdi.

Bu çalışmalarının bir kısmını yazdığı kitaplarında toplamıştır.

KİTAPLARI

-Aklın Notaları

-Beyin Siz Olmalısınız

-Dostum Stres

-Ailelerin Öğretmenliği

-Sınav Cesareti

-Öğrencilerin Dikkat Sorunu

-Yorumlama ve Test Teknikleri

 MAKALELERİ

– www.bonushoca.com’a yazdığı makaleleri birçok eğitim sitesi ve eğitim dergisi başta olmak üzere çok sayıdaki dergi ve sosyal medya platformlarında yayınlanmaktadır.

SEMİNERLERİ

Ülkenin her il ve ilçesinde her yıl ortalama 500 seminere uzman konuşmacı olarak katılmakta olup, 2022 yılı itibariyle toplam yaklaşık 17 bin seminer yapmış ve bu etkinliklere 2 milyonu aşkın dinleyici katılmıştır.

TV PROGRAMLARI

-1997 yılından itibaren TRT, TV 8, Kanal A, Ülke TV, BBN Türk kanallarında her hafta yayınlanan programlar yapmıştır. Halen, TRT Haber, Ülke TV ve BBN Türk kanallarında programlar yapmaktadır.

Görev Yaptığı Üniversiteler

TED Üniversitesi, Biruni Üniversitesi ve halen Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde görev yapmaktadır.

İLETİŞİM

www.bonushoca.com

instagram/bonushoca

www.facebook.com/SuleymanBeledioğlu

bonushoca@gmail.com

0.506.705 53 77

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir