Kitaplarımız

2
Yes
None
1
1000000
Name...
/index.php/kitaplarimiz/
Thumbnail

Kategoriler:

Öğrencinin Dikkat Sorunu
Öğrencinin Dikkat Sorunu Image

BU KİTABI NEDEN MUTLAKA OKUMALISINIZ?

 

Ne iş yaparsak yapalım.

Ne tür bir işe başlarsak başlayalım.

İster alışverişe gidelim.

İster trafiğe çıkalım.

İster ders çalışmaya başlayalım.

İster ders dinlemeye başlayalım.

İster sınava girelim.

Önce dikkate ihtiyacımız vardır.

Önce dikkatimizi oluşturmamız gerekir.

Önce dikkatimizi toplamamız gerekir.

Önce dikkatimizi korumamız gerekir.

Bütün dikkatler beynimiz tarafından yönetilir.

Ama bütün dikkatler için yapılması gerekenler farklıdır.

İşte bu kitapta sınav ve dersler için oluşturulacak dikkatin bütün koşullarını tek tek bulacaksınız.

Bu kitabı alıp okuduğunuzda dikkat sorunu ve dikkatsizce yapılan küçük hatalarla ilgili kafanızdaki bütün sorulara yanıt bulacaksınız.

Yine bu kitabı alıp okuduğunuzda, dikkatsizlikle ilgili yanıt bulamadığınız sorunların yol açtığı olumsuz stres, konsantrasyon bozulması ve motivasyon düşmesi gibi sorunlardan hızla kurtulacak ve sınav başarınız artıp yüksek bir özgüvene sahip olacaksınız.

İşte bu kitap Türkiye’de bu kapsam ve içerikte yazılan ilk ve tek kitaptır.

Bu kitabı mutlaka okuyunuz ve mutlaka sevdiklerinize tavsiye ediniz.

Süleyman BELEDİOĞLU

Dostum Stres
Dostum Stres Image

BU KİTABI NEDEN OKUMALISINIZ?

 

Dostumuz stres dikkat et, yanlış yoldasın, önüne bak, daha çok çalış, seni geride bırakabilirler, bu olmadı. Bu gidişle başaramayacaksın diye sürekli kulağımıza bir şeyler söyler durur. Bu sesi duymadığımız zaman mücadeleyi, çalışmayı bırakırız, enerjimizin azaldığını hissederiz.

Dostumuz stresin en büyük özelliği olumlu şeylere kayıtsız kalıp, hep olumsuz şeylere güdülenmiş olmasıdır.

Bu nedenle de, onu bir şeylerin çok iyi gittiği günlerde, sorun ve aksilik olmadığı durumlarda ortalıkta göremeyiz. Çünkü o iyi gün dostu değildir. Tehlikeyi hissettiği anda çıkagelir ve bizim dik durmamızı sağlar.

Ama bir şeyler aksayabilir, dikkatli olmalıyız diye düşünmeye başladığımızda dostumuz stres hemen ortalarda dolaşmaya ve bizi uyarmaya başlar.

Isparta’lı Khilon yüzyıllar önce ne demiş? “Dostlarının iyi günlerine yavaş yavaş git, kötü günlerine koşa koşa.”

Stresle dostluğumuz bozulmadığı sürece her şey yolunda gider ve o her zaman koşa koşa gelir bize.

O bizi uyarır, biz dikkatli oluruz.

O bizi uyarır, biz hatalarımızı görürüz.

O bizi uyarır, biz olumsuzu görür ve düzeltiriz.

O bizi uyarır, biz çalışmaya başlarız.

O bizi uyarır, biz etrafta olan biteni görürüz.

O bizi uyarır, biz daha enerjik oluruz.

O bizi uyarır, biz yaptığımız işi ciddiye alırız.

O bizi uyarır, biz tedbirli oluruz.        

Süleyman BELEDİOĞLU

Önsöz

 

 

Rize’ye seminere gitmiştim. Konumuz stres, stres yönetimi ve kaygı idi. Konuşmamın sonunda bir öğrenci geldi yanıma. Kaygılı yüzü, hafif titreyen elleri, kırgın çıkan sesi ve umut ile umutsuzluk arasında hızla gidip gelen gözleriyle yüzüme bakarak dedi ki; “Hocam ben stresi yok etmek için ayırdığım zamanlarda, derslerime çalışsaydım başarılı olabilirdim. Ama hep önce stresi yok etmeliyim diye mücadele ettim. Ama her girişimimin sonunda daha çok stres oldum.”

Ne yapmalıyım diye sormadı. Bu çok dikkatimi çekmişti. Artık stresi yok etme uygulamaları onu yormuştu. Bunu bana da sormuyordu. Ama bir umut bir şey duymak isteyen ve bir yanan bir sönen gözlerindeki ışıkla yüzüme bakmaya devam ediyordu.

Ben bu diyalogdan çok etkilenmiştim. Öğrencimizi yanıma aldım ve onunla stres gerçeğini uzun uzun konuştum.

Dünyada stresi tamamen yok eden ne bir ilaç, ne bir iğne, ne de bir söz icat edilmiştir.

Çünkü stresin kaynağı; hedefler, amaçlar, değerler ve yaşamın ta kendisidir. Bizler yaşadıkça, hayatın o düz, kıvrak, yüksek yollarında ilerledikçe, yanımızda hep davetsiz bir dost bulunur. Bu dost, stresin ta kendisidir.

Bugün insanların bir kısmı büyük bir korkuyla stresten kaçmaya çalışırken, bir kısmı da çok büyük masraflara katlanarak ve tehlikeleri göze alarak strese doğru koşmaktadır.

Adrenalin düşkünü diye nitelendirilen ve kendisine en akıl almaz bir biçimde stres ortamı yaratmaya çalışan bu insanlar, stresin insanın doğasından gelen, onun var oluşunu tamamlayan bir unsur olduğunu çok iyi bilen başarılı insanlardır aslında.

Adrenalin, daha doğrudan bir ifadeyle, stres arayışı, insanların en eski devirlerden beri daima peşinden koştukları bir hedef olmuştur.

Padişahların savaş olmadığı zamanlarda ava çıkmaları da, İspanyol matadorların kendilerini boğanın boynuzlarının önüne atmaları da bundandır hep.

Okulların tarih kitaplarında, Büyük Coğrafi Keşifleri “bir grup macera düşkünü gemici yaptı” tarzındaki bilgileri hatırlıyorum. Bu bilgi coğrafi keşifleri, stresli bir yolculuğu ve stres yaşamayı zahmet saymayanların başardığını özetliyor aslında.

Bugüne geldiğimizde de, kendisini jet motoruna bağlayıp jetlerle yarışandan, bir kapsülün içine yerleşip uzaya fırlatılmayı planlayana kadar, çoğu insan stresin peşinden çılgınca koşmaya devam etmektedir.

Başarılı insanlar, stresten faydalanmayı bildiği için başarılıdır aslında. Yaşamımda hiçbir stres olmasın, adrenaline ne lüzumu var, “yaşasın seretonin” diyen insanların ulaşacağı en son nokta daima “yaşamın tadı kalmadı, hiçbir şeyden keyif almıyorum” psikolojisinden başka bir şey olmayacaktır.

Bugüne kadar stresten kaçıp bir gölgede uyuklayan rehavet düşkünlerinden ne lider, ne mucit, ne kahraman, ne başarılı bir birey ne de başarılı bir öğrenci çıkmıştır.

“Dostum Stres” kitabımızla stresin bize uzanan dost eline, biz de elimizi uzattık. Gördük ki stresle el ele verince başaramayacağımız bir şey yoktur.

Bu kitabı okuyan herkesin stresin faydalarını göreceğini iddialı bir şekilde belirtmekten de kaçınmıyoruz.

 

Süleyman BELEDİOĞLU                      

Sipariş Telefonları

0.506.705 53 77

 

KİTAPLARI 0.506.705 53 77 NUMARALI

 

 TELEFONU ARAYARAK ÜCRETSİZ KARGO VE

 

KAPIDA ÖDEME İLE ALABİLİRSİNİZ…

BeyinSİZ Olmalısınız
BeyinSİZ Olmalısınız Image

Beyinsiz Olmalısınız Kitabı, beyin kökenli olmayan duygularla, aklın mücadelesinin kitabıdır.

Bu kitabı okuduktan sonra, hayatınızın her anında aklınıza daha çok güvenecek ve aklınızı daha çok kullanacaksınız.

Beyinsiz Olmalısınız Kitabı, başkasının aklının değil, kendi aklınızın peşinden gitmeniz halinde, neleri elde edeceğinizi gösteren bir kitaptır.

Bu kitap, başkasının gözü, başkasının kulakları ve başkasının aklı ile yaşamayı reddedip, kendi aklımızla yaşamayı ilke edinmemizi sağlayan bir kitaptır.

Duyguların, pembe kıyafeti ve kırmızı şapkası ile hemen fark edilen özelliğine karşın, beyazlar giyinmiş olan akıl, mütevazı tavırları ile sadece akıllılarca fark edilir.

Duygular aceleci, bencil, düşünmeden hareket eden ve sürekli zik zaklar çizen bir görüntü verirken, akıl düşünerek, ölçüp biçerek hareket eder ve daima kendi rotasında ilerler.

Duygular yaygaracı ve gösterişten yanayken, akıl daima sade ve olduğu gibi görünmeyi tercih eder.

Duygular kırıp döktüklerini tamir edemezken, akıl, duyguların beyinde, bedende ve sosyal hayatta yarattığı arızaları kendi atölyesinde işi gücü, bilgiyi, keşfi bir yana bırakarak tamir etmeye çalışır.

Duygular yaramaz bir çocuk gibi kendi yaşamını sürekli dağıtırken, akıl bir baba, bir anne gibi onun dağıttıklarını yakınmadan, sessizce toparlar.

Duygular “denemezsen başarısız olacağını anlayamazsın” aforizmasını yutup, hiçbir zihinsel ve akademik hazırlık yapmadan sırf denemek uğruna, kırk bin defa enkazın altında kalıp, bütün ömrünü enkazların altından kurtulmaya harcarken, akıl “bilgi edinmeden, düşünmeden davranma” diyerek doğru yolu göstermeye çalışır.

Duygular ancak “yanarak yanmanın nasıl bir şey olduğunu anlayabilirken”, akıl “bilgi topla, düşün, sentezle ve elini yakmadan ateşi kontrol etmeyi öğren” ilkesini benimser.

Duygular bir problem karşısında “kaç” ya da “saldır” komutunu verirken, akıl “çöz” komutunu verir.

Duygular çözemediği sorunlara karşı, yakınma ve ağıt yakma türü tepkiler verirken, akıl sorunu çözmenin bir başka yolunu arar.

Duygular o anı, akıl o anı da içine alan yarınları hedefler.

Bana bu kitabı yazdırtan, hayatta karşılaştığım bütün duygusallara ve akıllılara teşekkür ediyorum.

Süleyman BELEDİOĞLU

Sipariş Telefonları

0.506.705 53 77

KİTAPLARI 0.506.705 53 77 NUMARALI

TELEFONU ARAYARAK ÜCRETSİZ KARGO VE

KAPIDA ÖDEME İLE ALABİLİRSİNİZ…

Ailelerin Öğretmenliği
Ailelerin Öğretmenliği Image

Ailelerin öğretmenliği kitabı ile bugüne kadar yapılamayan bir şeyi başardık.
Bu kitaba başladığımızda tek bir amacımız vardı: Anne babaları, çocuklarının öğretmenleri ve eğitim kurumları ile olan ilişkilerinde yalnız bırakmamaktı.
Ancak, çalışmalarımızı sonuçlandırdığımızda “aileler çocuklarını nasıl başarılı bir öğrenci yapabilir?” konusunda dünyada yazılmış olan ilk kitap ortaya çıktı.
Evet bu kitap, çocuğunu iyi bir birey yapmak isteyen ve bu konuda yazılmış olan milyonlarca kitaptan çok farklı olarak, “ÇOCUK NASIL İYİ BİR ÖĞRENCİ OLABİLİR?” sorusuna yanıt arayan ailelerin ve öğretmenlerin başvuracağı dünyadaki tek kitap ve tek kaynaktır.
Bu kitabın temel mantığı; çocuk önce öğrenci karakterine sahip kılınmalı, sonra ona öğrencilik uygulamaları yapılmalıdır.
Birey baskın olan bir çocuğa öğrencilik kurallarını uygulamak ne kadar zor ise, öğrenci baskın bir çocuğa da öğrenciliği ihlal ettirmek o kadar zordur.
Ailelerin çocuklarını başarılı bir öğrenci yapmak istemeleri durumunda daima bu noktaya dikkat etmeleri gerekmektedir..
Aileler, çocuklarını öncelikle öğrenci baskın bir kimlikle yetiştirmeliler, ondan sonra da o çocuktan sorunsuz, ya da çok az sorunlu bir öğrencilik beklemelidirler.
Oysa birey olma özellikleri ile öğrenci olma özelliklerinin eşit seviyede tutulması halinde, öğrenci, bireysel faaliyetleri sürdürme ve ders çalışma konusunda sürekli çatışma yaşayacak ve çoğu zaman birey, öğrenciye karşı zafer kazanacaktır.
Bu kitap, anne baba–öğrenci, anne baba–çocuk, anne baba–öğretmen, anne baba–okul diyaloğunda başvurulacak olan bir ansiklopedi, bir klavuz, bir sözlük, bir yol haritası ve bir rehber kaynak niteliğindedir.
Bu nedenle ailelerin, çocuklarına bir eğitim uygulaması yapacağı zaman ve veli toplantısına katılacağı zaman ya da öğretmenlerle görüşmeye gideceği zaman ve özellikle de çocuklarına okul, dershane ve öğretmen seçeceği zaman mutlaka bu kitabı okumalarını öneriyorum.
ÖĞRETMEN ile yapılacak olan görüşmeden önce aileler mutlaka öğretmene hangi durumda ne söyleyeceğini ve öğretmenin söylediklerinin değerlen dirmesini bu kitaba bakarak yapmalıdırlar.
· Aileler çocukta öğrenci kimliğini nasıl oluşturabilirler?
· Çocuğu iyi ve başarılı bir öğrenci yapmak için onunla öğrencilik iletişimi nasıl kurulur?
· Çocuğun ergenlik döneminde, öğrenciliğinin zarar görmesi nasıl engellenir?
· Öğrenci neden ders dinleyemez ve onun ders dinlemesi nasıl sağlanabilir?
· Öğrenci neden plan ve programa uyamaz ve onun planlı çalışması nasıl sağlanabilir?
· Test çözerek öğrenmek mümkün mü? Test ne zaman, ne kadar ve nasıl çözülmelidir?
· Çocuklar rekabet etmeli mi? Eğer rekabet ediyorsa rekabetin zararlarından nasıl korunurlar?
· Hırs mı yoksa motivasyon mu çocuğu başarıya ulaştırır?
· Öğrenciler kaygı, stres ve heyecanla nasıl başa çıkabilirler?
· Ders çalışmayan çocuk, dersine siz söylemeden nasıl çalışmaya başlar?
· Dersine çalışan ama başarılı olamayan öğrencilerin sorunu nedir ve bunun çözümleri nelerdir?
· Çocukta neden bir amaç ve hedef olmaz? Çocukta amaç ve hedef oluşumu nasıl sağlanır?
· Konuları biliyorum ama soruları stresten çözemiyorum diyen öğrencilerin gerçekten sorunu nedir? ve bu sorunun çözümleri nelerdir?
· Öğrenci neden yorgun ve bıkkın olur? Bu durumun çözümü nedir?
İşte başta bu sorular olmak üzere, yaşanılan ve akıllara takılan birçok sorunun çözümünü bu kitapta bulacaksınız.
Ailelerin, okul, kurs ve dershanelerde, sınav sonuçlarının değerlendiril mesini yapmak, rehber öğretmen ve ders öğretmenlerinin çocukları ile ilgili olarak anlattıklarını doğru bir şekilde yorumlamak için mutlaka bu kitaptan yararlanmalarını öneriyorum.
Kısacası bu kitap, çocuğunuzun iyi ve mutlu geleceğinin ve sizlerin onlar adına mutluluğunun rehberi olacaktır.

SİPARİŞ TELEFONLARI
0.506.705 53 77

KİTAPLARI 0.506.705 53 77 NUMARALI

TELEFONU ARAYARAK ÜCRETSİZ KARGO VE

KAPIDA ÖDEME İLE ALABİLİRSİNİZ…

Anneler Çocuğunuza Matematiği Nasıl Kolay Öğretebilirsiniz
Anneler Çocuğunuza Matematiği Nasıl Kolay Öğretebilirsiniz Image

BU KİTABI NEDEN MUTLAKA OKUMALISINIZ?

Matematik başarısı, çocuğun bir öğrenci olarak özgüvene sahip olmasının en temel koşuludur.

Öğrenciler matematikte başarılı oldukları zaman, okulunu, öğrenciliğini ve öğretmenlerini seven bir birey olmaktadırlar.

Matematik başarısı çocuğun geleceğe güvenle bakmasını ve büyük hedefler peşinde koşmasını sağlayan önemli etkenler arasındadır.

Matematik başarısı; okul ortamında çocuğun seçkin, sevilen ve hayranlık duyulan bir öğrenci olmasına yol açacağı için onun kişisel ve sosyal gelişimine de büyük faydalar sağlamaktadır.

Çocuğun eğitim hayatın boyunca matematikte ve diğer derslerde başarılı bir öğrenci olabilmesi için çocuk daha konuşmaya başlar başlamaz bu kitapta önerildiği biçimde işe koyulmak gerekir.

Bu görev okul öncesinde (0-6 yaş) tamamen anne-babalara düşmektedir.

Bu görevi başarıyla yerine getirip, çocuğunuzu gelecekte başarılı, mutlu ve iş yaşamında daima zirvede görmek istiyorsanız, işe bu kitabı okumakla başlamanız gerekmektedir.

Bu kitapta yazılanları dikkatlice ve sabırla uyguladığınız zaman, çocuğunuzun gelecekte matematik başarısızlığından kaynaklanan stresler, korkular, kaygılar, bunalımlar, depres­yonlar, özel hocalara bağlanan boş umutlar ve çocuğun matematiği iyi olanlara özenerek kendisini kötü hissetmesinin de önüne geçmiş olacaksınız.

Bu konuda bütün bilgi birikimim, deneyimim ve açık yürekliliğimle sizlere teminat veriyorum.

Bu kitabı mutlaka okuyunuz, dostlarınıza tavsiye ediniz ve yeni anne olan yakınlarınıza hediye ediniz.

Süleyman BELEDİOĞLU

Sipariş Telefonları
0.506.705 53 77

KİTAPLARI 0.506.705 53 77 NUMARALI

TELEFONU ARAYARAK ÜCRETSİZ KARGO VE

KAPIDA ÖDEME İLE ALABİLİRSİNİZ…

Sınav Cesareti
Sınav Cesareti Image

Araştırmacı yazarlık cesareti ile başladığımız çalışmaları mızda öncelikle; “eğer bugüne kadar söylenenlerin ve yazılanların tamamı doğru olsaydı bu ülke hiçbir eğitim sorunu yaşamazdı.” anlayışından hareket ettik
Bu soruşturmacı eğitimcilik bakış açısından hareket ederek, stres yönetiminden motivasyona, öğrencinin sınav psikoloji sinden dikkat eksikliğine ve onun konsantrasyon sorununa kadar yazılan ve söylenen her şeyi sorguladık. Gerçekten de çok farklı ve işe yarar bilgilere ulaştık.
Bu kitap, 18 yıl boyunca öğrenci, veli ve eğitimciler üzerinde yaptığım gözlem ve araştırmaların sonucunda elde edilen bilgileri topladığım “Sıralardaki Sendrom” adlı çalışmamın ilk ürünü olarak yayına hazırlanmıştır.
Bu kitap öncelikle, birey ile öğrenciyi birbirinden ayırarak işe başlamış, sonra da eğitim-öğretim gören öğrenci ile, sınava hazırlanan öğrenciyi ayrı ayrı ele almıştır.
Bu nedenle de öğrencilik oyununun, öğrencilik kurallarına ve içinde bulunulan durumun gerçeklerine göre oynanması gerektiği anlayışı benimsenmiştir.
Bu çalışmamda sadece araştırma ve gözlemlerimden oluşan bilgilere yer verdim. Okuduklarımla, gözlemlerimi birbirine karıştırmamaya özen göstererek, sınavlar gerçeğinin ülkemize özgü olan öğrenci, veli ve eğitimci psikolojisini ortaya koymaya çalıştım.
Bu kitap, tek bir başlık altında ele alınan motivasyon konusunu, öncelikle amaçsal motivasyon ve genel motivasyon diye ikiye ayırmış, amaçsal motivasyonu da koşullu motivasyon ve koşulsuz motivasyon diye ikiye ayırarak, motivasyonun somut yanı ile psikolojik yanını ard arda getirerek, mutlak başarının yollarını göstermeye çalışmıştır.
Yine bu kitapta, dikkat sorunu yaşayan öğrencilere gösterilen tek tip yaklaşıma son verilmiş, dikkat sorunu yaşayan öğrenciler, dikkat eksikliği, ilgi dağınıklığı ve dikkat dağınıklığı adı altında üç gruba ayrılmış ve bunların farklı nedenlerden kaynaklandığı ve çözümlerinin de farklı olduğu ortaya konulmuştur.
Sınavlar ve öğrenciler konusuna bu şekilde baktığımız için bu kitap, motivasyon, konsantrasyon, dikkat eksikliği ve öğrencinin sınav ile ilgili sorunlarına yaklaşım şekli ve çözüm önerilerinde, eski hamamı da eski tası da değiştirmeyi başarıp, alışılagelenleri değil, olması gerekenleri ortaya koymuştur.
Bu kitabın öğrencinin öğrencilik sorunları adlı bölümünde, öğrencilerin “başarısızlık” diye tanımlanan durumlarının nedenleri ve kesin çözüm yolları ortaya konulmuştur.
Bu nedenle “Sınav Cesareti” kitabını okuyan kim olursa olsun, öğrencilik sorunlarına, asla bu kitabı okumadan önceki gibi bakmayacaktır.
Çünkü bu kitaptaki bilgiler alınıp öğrencilik dünyasına dönüldüğünde, hangi kilometrede hangi sorunla, hangi yoğunlukta karşılaşılacağını ve bunların nedenini, sonucunu, tabi ki çözümlerini önceden biliyor olmanın kolaylığı ve rahatlığı ile yol alacak, büyük bir sınav cesareti kazanacaksınız.

SİPARİŞLERİNİZ İÇİN 0.506.705 53 77

KİTAPLARI 0.506.705 53 77 NUMARALI

TELEFONU ARAYARAK ÜCRETSİZ KARGOVE

KAPIDA ÖDEME İLE ALABİLİRSİNİZ…

YGS-LYS Test Tekniği
YGS-LYS Test Tekniği Image

YGS-LYS TEST TEKNİĞİ

Test Tekniği ve Yorumlama Teknikleri adlı kitabımız, ülkemizde hangi sınav olursa olsun, öğrencilerin girdiği bütün sınavlarda kullanılabilecek olan bilimsel bir çalışmanın ürünüdür.
Soruları çözebilmek için önce o sorunun temel vurgusunu görmek, vurguyu gördükten sonra da o vurguyu algılama aşamasına geçmek sadece hızlı ve pratik bir şekilde soruları çözmek için kullanılan bir yöntem değildir.
Bu aynı zamanda soruları doğru olarak yanıtlayabilmenin de temel koşullarından biridir.
Bu nedenle içinde yorumlama, kavrama ve algılama soruları olan her sınava hazırlanan öğrenci, bu kitabı temel kaynak alarak kullanmalıdır.
Test Tekniği ve Yorumlama Tekniği kitabımızda, tarih konuları temel alınarak örneklemeler yapılmış olup burada kullanılan yöntemler ve teknikler; Coğrafyada, Felsefe grubu derslerinde, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Türkçe, Edebiyat derslerinde de kolayca kullanılabilmektedir.
Öğrencilerin, gerek yorumla, gerek anlamlandırma, gerekse de vurgu alıp açılımını yapma yöntemlerini aynen alıp bütün derslere uygulamaları, onların başarılarını çok hızlı bir şekilde artıracaktır.
Test Tekniği ve Yorumlama Tekniği’ni dikkatle okuyan her öğrenci, bu kitabı okumayan öğrencilerle kıyaslanamayacak düzeyde hızlı soru çözmeye başlayacak ve netleri de aynı oranda artacaktır.

Sipariş Telefonları
0.506.705 53 77

KİTAPLARI 0.506.705 53 77 NUMARALI

TELEFONU ARAYARAK ÜCRETSİZ KARGO VE

KAPIDA ÖDEME İLE ALABİLİRSİNİZ…

Öğrencinin Dikkat Sorunu Image
Öğrencinin Dikkat Sorunu
BU KİTABI NEDEN MUTLAKA OKUMALISINIZ?   Ne iş yaparsak yapalım. Ne tür bir işe başlarsak başlayalım. İster alışverişe gidelim. ... Devamı
Dostum Stres Image
Dostum Stres
BU KİTABI NEDEN OKUMALISINIZ?   Dostumuz stres dikkat et, yanlış yoldasın, önüne bak, daha çok ... Devamı
BeyinSİZ Olmalısınız Image
BeyinSİZ Olmalısınız
Beyinsiz Olmalısınız Kitabı, beyin kökenli olmayan duygularla, aklın mücadelesinin kitabıdır. Bu kitabı okuduktan sonra, hayatınızın her anında aklınıza daha çok güvenecek ve aklınızı daha çok kullanacaksın?... Devamı
Ailelerin Öğretmenliği Image
Ailelerin Öğretmenliği
Ailelerin öğretmenliği kitabı ile bugüne kadar yapılamayan bir şeyi başardık. Bu kitaba başladığımızda tek bir amacımız vardı: Anne babaları, çocuklarının öğretmenleri ve eğitim kurumları ile olan ilişkile... Devamı
Anneler Çocuğunuza Matematiği Nasıl Kolay Öğretebilirsiniz Image
Anneler Çocuğunuza Matematiği Nasıl Kolay Öğretebilirsiniz
BU KİTABI NEDEN MUTLAKA OKUMALISINIZ? Matematik başarısı, çocuğun bir öğrenci olarak özgüvene sahip olmasının en temel koşuludur. Öğrenciler matematikte başarılı oldukları zaman, okulunu, öğrenciliğini... Devamı
Sınav Cesareti Image
Sınav Cesareti
Araştırmacı yazarlık cesareti ile başladığımız çalışmaları mızda öncelikle; “eğer bugüne kadar söylenenlerin ve yazılanların tamamı doğru olsaydı bu ülke hiçbir eğitim sorunu yaşamazdı.” anlayışından ha... Devamı
YGS-LYS Test Tekniği Image
YGS-LYS Test Tekniği
YGS-LYS TEST TEKNİĞİ Test Tekniği ve Yorumlama Teknikleri adlı kitabımız, ülkemizde hangi sınav olursa olsun, öğrencilerin girdiği bütün sınavlarda kullanılabilecek olan bilimsel bir çalışmanın ürünüdür.... Devamı